//facebook pe pagina

Ziua Copilului va fi sărbătorită la Comarnic … în avans

În 2023, 1 Iunie pică într-o zi de joi, iar românii beneficiază de o minivacanță de cinci zile libere consecutive, până la Rusalii. Prin urmare, autoritățile locale din Comarnic vor organiza o zi de distracție pentru cei mai mici locuitori ai orașului nostru Duminică, 28 Mai, în curtea Liceului „Simion Stolnicu”.

Copiii sunt așteptați între orele 10.00-16.00 să se bucure de muzică și dans, să se joace pe toboganele gonflabile amplasate în careul școlii, să-și testeze creativitatea prin desene pe asfalt sau să se bucure de dulceața copilăriei: vata pe băț! Nu vor lipsi baloanele colorate și nici programul artistic pus în scenă de cei mai talentați comărniceni!

Sărbătorim, așadar, Ziua Copilului, a inocenței și a bucuriei, cu multă distracție și voie bună, la Comarnic!