//facebook pe pagina

„Olimpia” Comarnic in seria B Prahova

 

În primul meci pe care echipa orașului nostru l-a jucat pe terenul de acasă în Seria B Prahova, “Olimpia” Comarnic a învins formația CS Șirna Varnița cu un scor remarcabil: 6-0!

În aceeași zi, pe 8 septembrie 2019, fenomenul „Footbal in Heaven” a ajuns la Comarnic. Am avut ca oaspeti pe terenul nostru 55 de suporteri straini din Anglia, Spania, Germania, Franța, Norvegia si Danemarca, care saptamana aceasta au participat la meciurile echipei nationale a Romaniei cu Spania si Malta, dar si la partide din Liga B din Brasov si Prahova. Ei au ajuns in Romania prin proiectul „Footbal in Heaven” aflat la a 4-a editie si sustinut de Federatia Romana de Fotbal, proiect care promoveaza fotbalul din ligile inferioare la nivel international. Iata ca succesul echipei Olimpia, la doar 1 an de la infiintare, nu a ramas fara ecou, si, prin intermediul Asociatiei Judetele de Fotbal Prahova, aceasta a intrat in atentia suporterilor straini.