//facebook pe pagina

Spectacolul concurs „Mi-as dori sa fiu o stea”

Concursul „Mi-aș dori să fiu o stea”, ajuns la ediția a III-a

 

În weekend, pe 2 Februarie 2020, orașul Comarnic a fost gazda ediției a III-a a Concursului de muzică „Mi-aș dori să fiu o stea!”, un spectacol-competiție muzicală, ce a adunat la start zeci de copii talentați din mai multe zone ale țării, și în special din multe localități prahovene. Evenimentul a fost găzduit de un local din centrul orașului Comarnic, și a fost organizat de Asociația „Centrul Cultural Comarnic 2016”, în colaborare cu Primăria orașului.

Juriul a avut o misiune dificilă, și, după ce toți concurenții au performat cât au putut ei de bine, acesta a deliberat aproape o oră în încercarea de a-i departaja corect și a-i recompensa pe cei mai talentați. Juriul concursulului a fost format din preș. Asociației ”Centrul Cultural Comarnic” – Anghelache Mihaela, prof. Iulia Toma, dl. prof. Andrei Dănuț, dl. Sorin Aldescu, și Paul Mititelu – artist comărnicean.

Evenimentul nu a dus lipsă de momente artistice susținute de elevii comărniceni, membri ai Asociației ”Centrul Cultural Comarnic 2016”, care au încântat audiența cu interpretări muzicale și momente de dans, dar și de către un talentat tânăr interpret al Comarnicului, Paul Mititelu, care reprezintă de fiecare dată cu succes orașul nostru la competițiile de profil.

Într-un final au fost anunțați câștigătorii concursului, iar lista nu a fost deloc scurtă. Astfel, iată premianții la toate categoriile incluse în competiție:

 

 

CÂȘTIGĂTORII CONCURSULUI DE MUZICĂ

 „MI-AȘ DORI SĂ FIU O STEA, Ediția a III-a

COMARNIC, 2 FEBRUARIE 2020

 

Sectiunea Pop românesc/internațional

Categoria I de vârstă (5-10 ani):

Locul III – Burloiu Maia

Locul II – Dumitru Maria

Locul I – Manolache Alma Elena

Categoria a II-a de vârstă (11-18 ani) :

Mențiune: Purcaru Galina

Locul III – Petre Mirela Maria

Locul II – Spurcaciu Ana

Locul II – Neagoe Claudia

Locul I – Medeleanu Mara

Locul I – Bălășoiu Carla

Trofeul – Secțiunea Muzică Ușoară – Panait Diana Ștefania

 

Secțiunea Muzică populară

Categoria I de vârstă (5-10 ani):

Mențiune – Jinga Stoian Alexandra Elena

Premiul III – Ene Ana

Premiul III – Jinga Stoian Bianca Florina

Premiul II – Drăgan Teodora Ioana

Premiul I – Moacă Anamaria

Categoria a II-a de vârstă (11-18 ani):

Premiul III – Neagu Ștefania

Premiul III – Toprak Elif Andrada

Premiul II –   Bohâlțea Denis Georgian

Premiul II – Goloiu Maia Elena

Premiul I – Panait Diana

Premiul I – Moraru Daria

Categoria a III-a de vârstă:

Premiul III – Anghel Ioana Carolina Teodora

Premiul III – Dumitru Adina

Premiul II – Ivănuș Teodora

Premiul I – Bălan Miruna

Premiul I – Comșa Daria Maria

Trofeul Secțiunii Muzică Populară – Iorga Elisa

Premiul Special pentru „cea mai mică concurentă” -Jinga Stoian Alexandra Elena

Premiul Special pentru „cea mai bună interpretare a doinei” – Panait Diana Ștefania

Premiu Special – Medeleanu Mara

Premiu Special – Iorga Elisa

 

 

Următoarea ediție a acestui concurs național de muzică, ce reunește, la Comarnic, unii dintre cei mai talentați interpreți de muzică ușoară și populară, va fi organizată, cel mai probabil, în luna decembrie a acestui an.

 

 

 

Alina Bunghez